Amazing Alex dostępny na iOS i Androida

Lip 17, 2012 autor:

Marka Rovio znana jest głównie z bijącej rekordy popularności wśród posiadaczy smartfonów gry Angry Birds. Tym razem konstruktorzy studia proponują właścicielom telefonów z oprogramowaniem Android oraz iOS grę Amazong Alex. Czy nowy tytuł powtórzy sukces sławnego poprzednika? Będzie to trudne zadanie, ponieważ od daty premiery (w grudniu 2011 roku gra obchodziła swoje drugie urodziny), „Wściekłe ptaki” na swoje smartfony ściągnęło 500 mln ludzi i liczba ta stale się powiększa. Jeśli najnowsza propozycja Rovio Mobile choćby zbliży się do tego wyniku, będzie to już wielkie osiągnięcie.

Skąd inspirację czerpali twórcy?

Amazing Alex to nie jest oryginalny pomysł. Pierwowzorem, na którym opierali się projektanci i graficy nowego tytułu była gra stworzona tylko na iOS’a – Casey’s Contraptions. Jej twórca, Noel Llopis zgodził się na sprzedaż tytułu i jego przeformułowanie. W przeciwieństwie do Angry Birds, Amazing Alex to nie tylko zręcznościówka. Gra wymaga też od użytkownika kreatywności i spostrzegawczości. Jest to rodzaj gry logicznej, polegającej na rozpoznawaniu połączeń i związków pomiędzy obiektami w taki sposób, by osiągnąć określony cel.

W stosunku do pierwowzoru, czyli Casey’s Contraptions, zmieniło się sporo. Po pierwsze oczywiście nazwa. Jednak największe poprawki zostały wprowadzone w grafice gry. Fińska firma od nowa zaprojektowała postać bohatera i scenerię. Nowe elementy oraz postawienie na aspekt społecznościowy gry mogą przysporzyć „Niesamowitemu Alexowi” spore grono wielbicieli – oprócz 100 zaproponowanych plansz i 35 interaktywnych obiektów użytkownicy otrzymają możliwość edytowania własnych plansz. Amazing Alex nie jest autorskim pomysłem Rovio, jednak sądząc po szumie medialnym, jaki narósł wokół tego tytułu jeszcze zanim można było sprawdzić, jak tak naprawdę spisał się projektant, gra ta ma szansę osiągnąć duży sukces. Opłata za grę w wersji na iOS wynosi 0,73 euro, zaś na Androida 3,39 zł.

Gadżety, Nowości