Medyczny smartfon LifeWatch V już zaprezentowany!

Lip 18, 2012 autor:

Od dawna obserwuje się w społeczeństwie trend dotyczący tego, by jak najlepiej dbać o własne zdrowie. I nie chodzi tu o leczenie już powstałych schorzeń, ale głównie o profilaktykę, polegającą m.in. na dokładnym monitorowaniu swojego stanu zdrowia. Z drugiej zaś strony na takie działania jest coraz mniej czasu, gdyż tryb życia stale przyspiesza. Dlatego też firma LifeWatch V, będąca częścią światowego koncernu LifeWatch AG – lidera w branży telemedycyny – postanowiła stworzyć „medyczny” smartfon, który czujnie będzie śledził zdrowie użytkownika.

Ilość funkcji nie tylko telefonicznych, ale i medycznych, jakie posiada smartfon LifeWatch V, zaskoczy nawet najbardziej obeznanych w tym rodzaju urządzeń odbiorców. To samo dotyczy szybkości, z jaką są wykonywane analizy danych dotyczących zdrowia.

źródło: LifeWatch

Testy, jakie można wykonać za pomocą omawianego smartfonu, to między innymi pomiar temperatury ciała, badanie pulsu krwi, analiza nasycenia krwi tlenem (saturacji), sprawdzenie poziomu tłuszczu w organizmie, ocenienie poziomu stresu, a nawet wykonanie badania EKG! Jeśli dysponuje się paskami do glukometru, można dodatkowo śledzić poziom stężenia glukozy we krwi, co przyda się zwłaszcza osobom chorującym na cukrzycę. Wszystko zawsze pod ręką, a dokładniej w kieszeni ze smartfonem.

Dodatkową ogromną zaletą tego urządzenia jest zapisywanie danych otrzymanych podczas analiz i możliwość podzielenia się nimi za pomocą wiadomości e-mail lub sms. Jeśli podczas badań uzyska się niepokojące wyniki, wtedy wystarczy szybko wysłać je do swojego lekarza, który fachowo oceni otrzymane dane i stwierdzi, czy trzeba stawić się osobiście na wizytę, czy wystarczy wziąć określony lek lub dokonać zmian w diecie.

Oprócz tych typowo medycznych funkcji twórcy smartfona uzupełnili go między innymi o aplikacje służące do pomocy w odchudzaniu czy do kontaktu z całodobowymi centrami pomocy medycznej. To ostatnie docenią głównie Ci, którzy do lekarza mają dość daleko, gdyż mieszkają na przykład w małej miejscowości.

źródło: LifeWatch

Jeszcze inna przydatna opcja medyczna, która obecna jest w smartfonie LifeWatch V, to kalendarz przypominający o regularnych wizytach u lekarza. Spotkanie z medykiem zasugerowane zostanie również wówczas, gdy wyniki analiz będą znacznie odbiegały od przyjętych norm.

LifeWatch V został już oficjalnie zaprezentowany, jednak nie wiadomo, kiedy będzie on dostępny w regularnej sprzedaży. Obecnie trwają rozmowy z operatorami. Który z nich zdecyduje się na włączenie smartfona do swojej oferty – dowiemy się zapewne wkrótce.

źródło: mobilewall / LifeWatch
Nowości, Smartfony i telefony