Sony Xperia ion wkracza na polski rynek

Lip 19, 2012 autor:

Lato to bez wątpienia najlepszy czas dla wielbicieli nowinek w branży mobilnej. Tylu premier, co w wakacje, nie ma bowiem o żadnej innej porze roku. Wśród debiutujących smartfonów na uwagę zasługuje zwłaszcza stworzony przez Sony Xperia ion, będący rozbudowaną wersją Xperii S. Pierwsza jego prezentacja odbyła się w styczniu bieżącego roku na międzynarodowych targach elektroniki konsumenckiej CES w amerykańskim Las Vegas, jednak na polski rynek smartfon wchodzi dopiero teraz.

Najważniejszą zaletą wymienianą we wszystkich opisach nowego Sony Xperia ion jest możliwość jego szybkiego łączenia się z ekranami takich urządzeń jak telewizory, laptopy, tablety czy inne smartfony. Można tego dokonać za pomocą technologii Bluetooth 2.1, Wi-Fi lub DLNA, bądź też korzystając ze złącza HDMI lub karty microSD. Pisząc o tym smartfonie podkreślić trzeba także jego duży, 4,6-calowy ekran Real Display o rozdzielczości HD (1280×720).

Bardzo przydatne rozwiązanie obecne w najnowszej Xperii, to także umieszczenie w niej dwóch aparatów fotograficznych o rozdzielczości 12 Mpx każdy. Pierwszy z nich znajduje się w tylnej obudowie urządzenia, zaś drugi w jej frontowej części. Dzięki zastosowaniu w tylnym aparacie funkcji „fast capture” (szybkie wychwytywanie) możliwe jest zrobienie zdjęcia w ciągu zaledwie jednej sekundy od dotknięcia ekranu. Natomiast oba z nich robią nie tylko znakomite zdjęcia, ale nagrywają też filmy w jakości HD.

źródło: Sony

Jak na smartfon przystało – oprócz funkcji użytkowych Xperia ion ma także wiele możliwości rozrywkowych. Przede wszystkim fabrycznie zainstalowano w nim aplikacje Music Unlimited i Video Unlimited, dzięki którym każdy z odbiorców uzyskuje bezproblemowy, błyskawiczny dostęp do największych hitów filmowych i muzycznych, umieszczanych na platformie Sony Enterteinment Network.

Oprócz wielu plusów nowy smartfon Sony ma jednak i minusy. Głównym z nich jest procesor – dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon S3 MSM8260 o taktowaniu 1,5 Ghz – który nie należy do tych najnowocześniejszej generacji, a wśród których znajduje się chociażby Qualcomma z rdzeniami Krait. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że nie do końca wiadomo, czy Sony Xperia ion będzie na naszym rynku hitem, czy tylko konkurentem dla takich modeli jak HTC One S. Zapewne zależne będzie to między innymi od ceny urządzenia (którą można zobaczyć m.in. na Okazje.info.pl)

źródło: mobilewall / Sony
Smartfony i telefony, TOP news