Ranking laptopów – lipiec 2012

Sie 27, 2012 autor:

Laptopy to rodzaj komputerów, który już od długiego czasu zyskuje na popularności. Bez wątpienia wpływ na to mają ich niewielkie wymiary i waga, przy jednoczesnych dużych możliwościach technicznych, dorównującym niekiedy tym, które posiadają komputery stacjonarne. W sklepach spotyka się coraz większą liczbę laptopów o zróżnicowanych parametrach. Warto więc się zastanowić nad tym, które z nich są najchętniej wybierane.

Śledzenie poszczególnych danych dotyczących laptopów zacznijmy od popularnych producentów.

Najchętniej wybierani producenci laptopów

Zwycięzcą w tej części rankingu top20 jest bez wątpienia firma Samsung, która umieściła w zestawieniu aż osiem produktów. Dodatkowo notebook Samsunga (NP300E5A-S0DPL) znalazł się na pierwszym miejscu listy. Inni popularni producenci laptopów to HP (5 produktów w zestawieniu) i Acer (4 produkty w zestawieniu).

Najchętniej wybierane przekątne laptopów

Zastanawiając się nad wyborem wielkości przekątnej ekranu, większość klientów pozostaje przy standardowym wymiarze 15,5-15,6 cala. Te najbardziej popularne przekątne ma aż 13 na 20 komputerów obecnych w zestawieniu. Mniej chętnie kupowane są notebooki o przekątnych 17,3 cala oraz 10,1 cala (po 3 produkty w zestawieniu), zaś tylko jeden obecny w rankingu sprzęt ma tę wartość na poziomie 11,6 cala.

Najchętniej wybierane pojemności pamięci RAM

Ostatni z najistotniejszych parametrów, o których podczas zakupów zapomnieć nie można, to pojemność pamięci RAM. To właśnie w niej przechowywane są dane z aktualnie pracujących programów, a także wyniki ich pracy. Jest to także tak zwana pamięć operacyjna komputera. Najchętniej kupowane notebooki mają pojemność RAM-u wynoszącą 4 GB (7 produktów). Do niedawna wyprzedzały je pamięci 2 GB, które obecnie znajdują się na drugim miejscu zestawienia (5 produktów). W rankingu znajdują się także po 3 notebooki o RAM-ie 6 GB i 1 GB, zaś tylko dwa mają pojemność pamięci na poziomie 8 GB.

Przydatne linki:

  • laptopy – http://www.okazje.info.pl/komputery/laptopy/;
  • ranking laptopów – http://www.okazje.info.pl/komputery/laptopy/ranking.html.
Laptopy, Rankingi