Nowe Nokie – Lumia 820 i 920

Wrz 10, 2012 autor:

Nokia wprowadza na rynek dwa nowe smartfony, które najprawdopodobniej będą stanowiły silną konkurencję dla innych koncernów. Fińska firma tym, razem zadbała o to, by jej produkt wyróżniał się od innych propozycji z tej samej półki. Czy to wystarczy by zająć mocniejszą niż do tej pory pozycję na rynku?

Zaprezentowane modele to nieco prostsza Nokia Lumia 820 i bardziej zaawansowana technologicznie Nokia Lumia 920. Największym atutem obu nowych modeli jest możliwość bezprzewodowego ładowania. Do smartfonów możemy dokupić specjalną podstawkę, ale z powodzeniem nowe Nokie będą też współpracować z dowolną bezprzewodową ładowarką, zarówno Lumia 820 jak i 920 działają w standardzie ładowania Qi.

fot. Nokia

Kolejnym udogodnieniem, które może się okazać dla Nokii marketingowym strzałem w dziesiątkę jest możliwość obsługi ekranu dotykowego w rękawiczkach. Użytkownicy smartfonów wielokrotnie sygnalizowali potrzebę wprowadzenia podobnego patentu – dotykowe ekrany sprawiały problemy w miesiącach zimowych, kiedy mamy zwyczaj chronić dłonie przez chłodem. Nokia w odpowiedzi na te pomysły zapewnia, że najnowsze modele będzie można równie łatwo i sprawnie obsługiwać w rękawiczkach i bez nich.

fot. Nokia

Co jeszcze wyróżnia Nokię? Fakt, że pracuje z systemem Windows Phone 8. Już niedługo swoją premierę ma mieć Windows 8, odbiorcy dostają zatem możliwość zakupu laptopów oraz telefonów działających w podobny sposób, co jest dla wielu bardzo dużą zaletą. Do tego trzeba jeszcze dodać bardzo ciekawy, kolorowy design oraz aparat 8,7 Mpix działający w technologii Pure View. Premiera smartfonów Nokii ma mieć miejsce już w listopadzie tego roku. Przewidywana cena droższej Lumii 920 ma wynieść około 2,5 tys. zł.

źródło: mobilewall/wmpoweruser.com
Nokia, Smartfony i telefony