Kindle Paperwhite – ciekawe szczegóły

Wrz 11, 2012 autor:

Plotki dotyczące nowego czytnika Kindle krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. Jednak aby uzyskać pełne informacje musieliśmy cierpliwie czekać na konferencję Amazona, która odbyła się w pierwszych dniach września. To na niej amerykański gigant zaprezentował piątą generację swoich produktów. Na uwagę zasługują zwłaszcza te wyposażone w ekran Paperwhite.

Dzięki zastosowaniu ekranu Paperwhite nowe czytniki e-book posiadają o 25% wyższy kontrast niż modele Classic, dzięki czemu kolory na nich wyświetlane są bardziej wyraziste. Zwiększono też gęstość pikseli. W tym wypadku wzrost wyniósł aż 62% w stosunku do poprzednika. Obecny poziom gęstości to więc 212 PPI.

źródło: Amazon

Podświetlenie LED, które spotykamy w Kindle 5, po raz pierwszy posiada regulowane natężenie, które opiera się na technologii Light Guide. Jej zastosowanie sprawia, że światło na całej powierzchni rozkłada się równomiernie, co pozwala na komfortowe czytanie tak w dzień, jak i w nocy. Co ważne, to nowoczesne rozwiązanie połączono z zaawansowanym systemem oszczędzania energii, dzięki czemu jedno ładowanie baterii pozwala na nawet 8 tygodni pracy urządzenia.

Co do wymiarów, model Paperwhite wyróżnia się niewielką wagą i smukłością, możemy więc go ze sobą zabrać wszędzie tam, gdzie tego chcemy. Grubość tego czytnika to jedynie 9,1 mm, a waga – 210 g.

źródło: Amazon

Po uruchomieniu urządzenia w lewym dolnym roku znajdziemy specjalny zegar, który bazując na częstotliwości przewracania kartek automatycznie obliczy, kiedy skończymy czytać całą książkę lub określony jej fragment (np. rozdział). Pozwoli to na lepsze zaplanowanie wydatków związanych z zakupem nowych publikacji. A tych do wyboru w bibliotece Amazona mamy aż 180 000. Nie musimy się też martwić o to, gdzie będziemy przechowywać kupione książki. Co prawda nowy Kindle ma tylko 2 GB pamięci, jednak wraz z nim dostajemy dostęp do Amazon Cloud, czyli specjalnej wirtualnej półki, na którą możemy odłożyć chwilowo niepotrzebne pozycje.

Kindle Paperwhite w oficjalnej sprzedaży znajdzie się już 1 października. Jednak póki co będą go mogli kupić wyłącznie mieszkańcy USA. Zapowiadana cena za model wyposażony w Wi-Fi to $119 (wersja z reklamami) i $139 (wersja bez reklam), zaś edycja z dodatkowo wbudowanym 3G ma kosztować, odpowiednio, $179 i $199. Kiedy czytnik ten będzie można zamawiać na rynki pozaamerykańskie – tego niestety jeszcze nie wiadomo.

źródło: mobilewall/Amazon
Czytniki e-booków, Nowości, TOP news