Nowe, zewnętrzne baterie do smartfonów i tabletów

Wrz 25, 2012 autor:

Wśród producentów smartfonów i tabletów trwa wyścig na coraz to nowocześniejsze rozwiązania, bardziej zaawansowane możliwości oraz bogato rozbudowane aplikacje. Użytkowników powinno to cieszyć i oczywiście cieszy. Jednak jest jeden mały problem. Wraz z zaawansowaniem technologicznym urządzeń mobilnych rosną ich potrzeby energetyczne, lecz przy tym nie wzrastają znacząco możliwości baterii. Dlatego też firma Sony postanowiła stworzyć serię zewnętrznych zasilaczy, które znacznie przedłużą pracę naszych sprzętów.

Chcąc wykorzystywać w pełni możliwości smartfona czy tabletu – dzwonić, grać, przeglądać sieć, oglądać filmy etc. – bateria może nam się rozładować nawet w przeciągu jednego dnia. Jeśli tak się dzieje – należy koniecznie pomyśleć o zakupie zewnętrznego akumulatora. Do wyboru mamy sporo modeli, jednak najnowsze z nich pochodzą od wspomnianego Sony. W zależności od rodzaju, do wyboru mamy więc zewnętrzne baterie o pojemnościach od 3 500 mAh do 7 000 mAh.

Wartości te są bardzo duże, należy bowiem założyć, że przeciętny, high-endowy smartfon posiada akumulator o pojemności około 2 000 mAh, zaś baterie tańszych tabletów przechowają około 3 000 mAh ładunku elektrycznego. Kupując więc najmocniejszy zasilacz zewnętrzny, nasz sprzęt naładujemy więcej niż dwa razy.

Zewnętrzne baterie Sony wyróżnia jednak nie tylko pojemność. Ich cechami charakterystycznymi są także niewielkie wymiary (zbliżone do wymiarów smartfona), 12,9-milimetrowa grubość, 198-gramowa waga oraz eleganckie wzornictwo. Poza tym, według zapewnień producenta, akumulator o najniższej mocy naładuje smartfona w czasie wynoszącym niewiele ponad 2 h. Samą zaś zewnętrzną baterię naładujemy w 8 h przez USB lub w 4 h korzystając z tradycyjnego zasilania sieciowego. Cykl ładowanie-rozładowanie możemy powtarzać aż 500 razy.

Nowe baterie swój debiut na japońskim rynku będą miały już 14 listopada. Dokładna data ogólnoświatowej premiery nie jest znana, jednak zapewne będzie zbliżona do powyższego terminu. Cena za te gadżety ma wynosić 30-90 dolarów. A jeśli nie możecie się doczekać na omawiane baterie, inne produkty o podobnych funkcjonalnościach znadziecie w kategorii baterie na Okazje.info.

Gadżety, Nowości, Sony