Kindle Fire HD – czytnik e-book i tablet w jednym

Paź 02, 2012 autor:

Trzeba to wyraźnie powiedzieć: Amazon nie próżnuje. Ledwie wypuścił czytnik Kindle PaperWhite (co miało oficjalne miejsce zaledwie wczoraj), a już mamy zapowiedź kolejnego sprzętu – Kindle Fire HD. Jego debiut na rynku europejskim zaplanowany jest na 25 października.

Kindle Fire HD to połączenie czytnika e-book i multimedialnego tabletu. Będzie to produkt, w którym system operacyjny to sygnowany zielonym robotem Android. W podstawowej wersji ekran będzie miał przekątną 8,9 cala, rozdzielczość 1 900×1 200 px, a na jeden cal przypadać będą 254 px. Jednak Ci, dla których prawie 9 cali to zdecydowanie za dużo, będą mogli nabyć mniejszy, siedmiocalowy czytnik.

źródło: Amazon

Osoby lubiące szperać w sieci mają mieć tę czynność ułatwioną. Oprócz najpopularniejszych wyszukiwarek, czyli Google i Yahoo, dostaną bowiem Binga, i to w najnowszej wersji. Jeśli zaś będzie się chciało przeprowadzić wideokonferencję, wystarczy uruchomić wbudowaną, przednią kamerę.

źródło: Amazon

Podłączenie do Kindle Fire dodatkowego sprzętu będzie niezwykle łatwe za sprawą wejścia HDMI. Na komunikację z innymi urządzeniami pozwolą także technologie Bluetooth i WLAN. Nie musimy się również martwić o to, że wraz z awarią czytnika przepadną nam jakiekolwiek treści. To za sprawą Amazon-Cloud czyli chumry służącej do przechowywania danych. Dzięki niej będziemy mogli korzystać ze swoich plików na dowolnym urządzeniu.

źródło: Amazon

Czytanie e-booków będzie łatwe i przyjemne, gdyż w Kindle Fire, podobnie jak w debiutującym wczoraj czytniku, spotkamy technologię PaperWhite z funkcją dezaktywacji światła dziennego Glowlight. Równie komfortowe będzie słuchanie muzyki, która odtwarzana będzie w systemie dźwięku Stereo Dolby Digital.

źródło: Amazon

Bateria nowego Kindla na jednym ładowaniu ma wytrzymać osiem tygodni. Oczywiście w czytniku nie zabraknie kontekstowych reklam, które jednak będzie można dezaktywować za 15 dolarów. Zaś za sam sprzęt zapłacimy, według ofert z porównywarki Okazje.info, od niespełna 1 000 zł.

Czytniki e-booków