Iconia Tab W510 – znamy szczegóły!

Paź 11, 2012 autor:

Prezentacja tabletu Acer Iconia Tab W510 odbyła się już w czerwcu. Jednak nie dostaliśmy wtedywszystkich szczegółowych danych na jego temat. Producent postanowiał nie ujawniać też dokładnej ceny. Wraz ze zbliżaniem się daty premiery (która w USA i Kanadzie 9.11) sytuacja ta na szczęście się zmienia. Zobaczcie, jakie informacje na temat kolejnego rynkowego transformera udało nam się zdobyć.

Na początek kilka podstawowych danych. Acer Iconia Tab W510 wyposażony będzie w system operacyjny Windows 8, a jego matryca IPS będzie mieć 10,1 cala oraz rozdzielczość 1366×376 px. Za podwyższoną ochronę ekranu będzie odpowiadała szklana powłoka Gorilla Glass 2. Procesor Intel Atom Z2760 wyróżniać się będzie dwoma rdzeniami, taktowaniem na poziomie 1,5 GHz, a także pamięcią RAM o pojemności 2 GB.

źródło: Acer

Aby ułatwić nam komunikację na wszystkich polach, Acer zadbał w Iconia Tab W510 o obecność czytnika kart microSD, portu micro-HDMI oraz slotu micro-USB. Oczywiście nie zapomniano też o module Wi-Fi we wszystkich najważniejszych standardach, czyli a/b/g/n. Ciekawymi dodatkami będą akcelerometr, żyroskop i kompas cyfrowy.

Iconia Tab W510

Przeprowadzanie wideokonferencji będzie komfortowe dzięki umieszczonej z przodu kamerze, której rozdzielczość to 2 Mpx. Z kolei zdjęcia będzie można robić kamerą tylną o rozdzielczości 8 Mpx. Posiada ona autofokus i diody LED-owe. Z kolei wielbiciele filmowych nagrań ucieszą się z możliwości rejestrowania obrazu w standardzie 1080p, czyli 1920×1080 px, który osiągają tak przednia, jak i tylna kamera.

źródło: Acer

Według zapewnień Acera, chcąc bez przerwy surfować po sieci lub oglądać filmy, będziemy mogli to robić na jednym ładowaniu przez dziewięć godzin. Za to po podłączeniu dodatkowej klawiatury uzyskamy nie tylko wejście USB 2.0 o standardowym wymiarze, ale też możliwość kolejnych dziewięciu godzin pracy i zabawy.

źródło: Acer

Oficjalna, rynkowa premiera Acera Iconia Tab W510 na rynku amerykańskim i kanadyjskim odbędzie się 9 listopada. Ceny, jakie trzeba będzie zapłacić za niego w dniu debiutu wynoszą $500 za wersję z pamięcią 32 GB, $750 za wersję z dołączaną klawiaturą i pamięcią o pojemności 64 GB i $800 za wersję wyposażoną w system operacyjny Windows 8 Pro. Cenę na rynek polski można sprawdzić w internetowych sklepach i porównywarkach cen.

Acer, Nowości, Tablety, TOP news