Xpress – Opera mini dla Windows Phone

Paź 23, 2012 autor:

Konkurencja na rynku urządzeń mobilnych jest bardzo duża, dlatego też każdy z producentów stara się dbać o jak najwięcej autorskich aplikacji dedykowanych tym sprzętom. Nie inaczej jest z Nokią, która niedawno zaprezentowała przeglądarkę internetową Xpress, współdziałającą ze smartfonami pracującymi pod platformą Windows Phone.

Przeglądarka Xpress ma za zadanie kompresować internetowe strony tak, by ilość danych przesyłanych w trakcie przeglądania sieci była jak najmniejsza. Według zapewnień twórców, strony skompresowane dzięki Xpress będą ważyły aż do 90% mniej. Zużyjemy więc mniej transferu, a przy tym mniej energii smartfona. Przełoży się to także na dłuższą pracę urządzenia.

źródło: nokia

Jednak to nie jedyne możliwości przeglądarki, która dopasowana została do interfejsu Metro. Xpress pozwoli bowiem na zapisanie witryny internetowej do przeglądania w trybie offline, plików wideo na SkyDrive i przetłumaczenie tekstów zawartych na stronach na jeden z dziesięciu wybranych języków.

źródło: nokia

Jak na konkurenta Opery Mini przystało, aplikacja Nokii zawiera także szybką wyszukiwarkę, błyskawicznie (po naciśnięciu na daną frazę) przenoszącą nas do wyników wyszukiwania znalezionych w Wikipedii, na YouTube i na Bingu. Zyskamy więc nie tylko oszczędność na nienajtańszych pakietach danych, ale też możliwość szybkiego odnalezienia sprecyzowanych treści.

Jak dokładnie działa przeglądarka Xpress, pokazuje poniższy film.

 

Aplikacje, Nowości, TOP news