Xnote – uszyj laptop na swoją miarę

Lis 12, 2012 autor:

Wyśrubowane osiągi. Otwarta konstrukcja. Sprzęt dla wymagających. Cechy te wyróżniają nowego gracza, który właśnie wkroczył na rynek notebooków. Są nim laptopy XNOTE dedykowane przede wszystkim graczom. Bazują one na platformie Clevo i zdecydowanie wyróżniają się od większości obecnych na półkach sprzętów.

Aby gracz mógł jak najlepiej dostosować notebook do własnych potrzeb, w rodzinie XNOTE pozostawiono konstrukcję otwartą. Oznacza to, że laptop można bezproblemowo przebudowywać, udoskonalając jego parametry. Dokładanie czy wymiana poszczególnych podzespołów nie sprawią też, że utraci się gwarancję producenta.

Do najważniejszych modeli serii XNOTE należy ten oznaczony jako P370EM. W jego wnętrzu znajdziemy między innymi dwie karty graficzne (AMD Radeon 7970M Crossfile bądź Nivdia GeForce 650M GTX SLI) oraz wydajny procesor Intel Core i7. Przekątna ekranu tego laptopa ma jedynie 11,6”, dzięki czemu ten bardzo mocny sprzęt może zmieścić się nawet w niezbyt wielkiej kobiecej torebce.

źródło: producent

Jak stwierdzili konstruktorzy notebooków XNOTE, celem zaprojektowanego przez nich sprzętu nie jest rywalizacja z dużymi producentami urządzeń komputerowych. Twórcy przyznają, że dużo bliższy jest im model biznesowy działający w oparciu o rozwiązania niestandardowe, który spotyka się u takich marek jak Sager, AVA Direct, Eurocom, OriginPC, XMG czy Medion.

źródło: producent

Jedyną z dużych wad, jaką spotka się w nowej linii laptopów, jest duży i dość ciężki zasilacz. Niestety musi on taki być, gdyż zaawansowane zestawy podzespołów wymagają naprawdę mocnego zasilania. Z kolei cena notebooków XNOTE może być dość różnorodna. W zależności od tego, na jakie podzespoły zdecyduje się użytkownik, może ona wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Laptopy, Nowości