Czas na wodoodporny smartfon od Lenovo

Lis 26, 2012 autor:

Data premiery nie jest jeszcze znana, a już zainteresowanie tym produktem jest ogromne. Smartfon Lenovo A660, bo o nim mowa, ma być bowiem wodo- i kurzoodporny, wykorzystywać technologię dual-SIM oraz pracować pod Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Szykuje się więc niezła gratka dla wielbicieli aktywnego życia.

Zapowiadany smartfon wyróżniać się ma posiadaniem certyfikatu IP67. Oznacza to, że będzie on w pełni odporny na kurz oraz bez problemu będzie pracował bo nawet półgodzinnym zamoczeniu w wodzie, której głębokość nie przekroczy 1 m. Przypadkowe wrzucenie do wody czy mocne zapylenie nie będą więc dla niego zagrożeniem.

źródło: Lenovo

Aby Lenovo A660 był także odporny na upadki ze sporych wysokości, w jego ekranie zastosowano wyjątkowo wytrzymałe szkło Gorilla Glass. Sam wyświetlacz ma mieć zaś przekątną na poziomie 4” oraz rozdzielczość wynoszącą 800×480 px.

źródło: Lenovo

We wnętrzu urządzenia znajdziemy natomiast wspomnianą technologię dual-SIM, dwurdzeniowy procesor (taktowanie 1 GHz), pamięć RAM o pojemności 1 GB, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich, pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB, slot kart pamięci, dwie kamery (główną o rozdzielczości 5 Mpx oraz przednią VGA), moduły Wi-Fi, Bluetooth i GPS oraz akumulator o pojemności 1 500 mAh.

źródło: Lenovo

Pierwsi z posiadania smartfona Lenovo A660 mogli cieszyć się Chińczycy. Jednak już teraz telefon dostępny jest na naszym rynku, gdzie kosztuje około 1000 zł.

Nowości, Smartfony i telefony, TOP news