Sony Xperia P z innowacyjnym ekranem White Magic

Gru 18, 2012 autor:

Sony Xperia P uznany został za najbardziej przyjazny środowisku smartfon. Stało się tak głównie za sprawą wyjątkowego wyświetlacza White Magic, który dostosowuje jasność ekranu do otoczenia i tym samym pozwala na przedłużenie żywotności baterii. Do tego zastosowana na 4-calowym ekranie technologia umożliwia uzyskanie niezwykle jasnego oraz wyraźnego obrazu. Wszystko to za sprawą dodania dodatkowego, białego piksela do wyświetlacza LCD. Ale to nie wszystkie ciekawe rozwiązania w tym smartfonie!

Urządzenie Sony Xperia P posiada również bardzo dobrą specyfikację techniczną. Smartfon ma dwurdzeniowy procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 o częstotliwości 1 GHz oraz pamięć RAM 1 GB, co przyda się podczas serfowania po sieci. Do tego dodano łączność zbliżeniową NFC. Poza tym smartfon pracuje na nowoczesnej platformie 4.0 Ice Cream Sandwich.

źródło zdjęcia: Sony

Oczywiście w Sony Xperia P musiał znaleźć się aparat 8 Mpix, który dzięki technologii Sony Exmor R umożliwia zapisywanie trójwymiarowych panoram i rejestrację Full HD. Funkcja smart capture pozwoli za to na błyskawiczne uruchomienie aparatu nawet, kiedy smartfon zostanie zablokowany.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie Smart Dock pozwalającego na połączenie smartfona z różnymi ekranami. Dzięki niemu możliwe będzie oglądanie wideo, pisanie e-maili, surfowanie po internecie, itp. Dodatkowo za sprawą portu USB w stacji Smart Dock istnieje opcja korzystania z bezprzewodowej klawiatury i myszy. O dziwo ceny tego smarfona są bardzo zróżnicowane. Warto jednak nieco poszukać i nie zrażać się od razu jego kosztem. Wiele  atrakcyjnych ofert można znaleźć na popularnych porównywarkach takich jak Okazje.info.

źródło zdjęcia: Sony

źródło: mobilewall/sony

Nowości, Smartfony i telefony