Nowy tablet Asusa już jest!

Sty 07, 2013 autor:

Podczas, gdy rynek netbooków powoli zaczyna maleć, branża tabletów święci spore tryumfy. Dowodem na to jest pojawianie się co niemal chwilę nowych modeli tych urządzeń. Ostatnią z premier jest Asus ViVoTab Smart, który trafił do sprzedaży w ostatnich dniach. Ma on ekran o przekątnej 10,1”, który pracuje w technologii HD, pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, czyli Windows 8.

Asus ViVoTab Smart ma niespełna 10-milimetrową grubość (9,7 mm) i waży 580 g. Rozdzielczość jego dotykowego ekranu IPS, który podświetlany jest przy pomocy diod LED, to natomiast 1366×768. Nad prawidłowym i w pełni płynnym działaniem całości czuwa dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760.

źródło: Asus

Aby tak praca, jak i rozrywka cechowały się maksymalnym poziomem wygody, w komplecie z tabletem znajdziemy doczepianą klawiaturę TranSleeve. Dzięki niej wydajność wykonywanych działań będzie zdecydowanie większa. Co więcej TranSleeve pełni także funkcję ochronnej pokrywy ekranu, a także ułatwiającej pisanie podstawki.

źródło: Asus

Jak na nowoczesny tablet przystało, w Vivo Tab Smart znajdziemy również dwie kamery. Ta zlokalizowana w tylnej części urządzenia ma rozdzielczość 8 Mpix, funkcję auto-focusu oraz pięć soczewek. Przy jej użyciu z powodzeniem nakręcimy filmy w jakości 1080p Full HD. Z kolei kamera przednia wyróżnia się rozdzielczością 2 Mpix. Jej główne przeznaczenie to prowadzenie videorozmów.

źródło: Asus

Za dźwięk urządzenia odpowiada system audio Asus SonicMaster, natomiast nad możliwością długiego, nieprzerwanego korzystania z wszystkich funkcji tabletu czuwa pojemna bateria, której jedno ładowanie wystarczy na 9,5 h pracy. Kupując asus Vivo Tab Smart do wybory dostajemy trzy wersje kolorystyczne: białą, czerwoną i niebieską. Za każdą z nich zapłacimy około 2 500 zł.

Tablety, TOP news