IdeaPad Yoga 11S – nowy transformers od Lenovo

Sty 22, 2013 autor:

Połączenie w jednym urządzeniu notebooka i tabletu to ostatnio bardzo modny trend. Firma Lenovo także postanowiła się w niego wpisać, dlatego stworzyła mini ultrabooka IdeaPad Yoga 11S, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas.

IdeaPad Yoga 11S wyposażony jest w zawiasy, dzięki którym można go obrócić o 360 stopni. W jednej chwili może on więc pełnić funkcję notebooka, a za chwilę, po obróceniu ekranu, zamienić się w poręczny tablet, który będzie można zabrać niemal wszędzie (obudowa urządzenia ma grubość zaledwie 0,65 cm).

źródło: mat. prasowe

źródło: lenovo

Całe urządzenie pracuje pod kontrolą niskonapięciowego procesora Intel Core i5 (trzecia generacja) oraz systemu Windows. Dzięki świetnemu układowi graficznemu można na nim oglądać filmy w jakości HD, których niesamowity dźwięk jest gwarantowany przez technologię Dolby Home Theatre.

Sam wyświetlacz IdeaPad Yoga 11S stworzony został w technologii IPS HD+. Jego przekątna to 11,6”, a matryca ma także funkcję dziesięciopunktowej obsługi dotykowej. Ułatwieniem w przeglądaniu różnorodnych multimediów jest także funkcja Motion Control. Zapewnia ona obsługę podstawowych funkcjonalności za pomocą gestów dłoni odczytywanych przez internetową kamerę.

źródło: mat. prasowe

źródło: lenovo

Co zaś do wyglądu zewnętrznego, nowy sprzęt Lenovo ma być pokryty gumowanym lakierem, który będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej oraz pomarańczowej. Natomiast podstawowa gwarancja na komputer będzie mogła być rozszerzona o możliwość naprawy w domu bądź firmie użytkownika. Chronić będzie ona także przed przypadkowymi uszkodzeniami.

źródło: mat. prasowe

źródło: lenovo

IdeaPad Yoga 11S trafi na rynek w czerwcu bieżącego roku. Jego cena ma wynosić około 800 $. Już teraz można natomiast kupić inne produkty Lenovo z serii IdeaPad. Dostępne są one pod adresem: www.okazje.info.pl.

 

Laptopy