Tablet GoClever Hybrid – dobre, bo polskie

Lut 13, 2013 autor:

Hybrydowe tablety zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Dzieje się tak, ponieważ są funkcjonalne i kompaktowe. Niestety potencjalnych kupców w wielu przypadkach odstrasza cena urządzeń tego typu. Ma się to jednak zmienić za sprawą sprzętu zaprojektowanego przez polską firmę GoClever. Na rynku dostępne są już dwie wersje tabletu: GoClever Hybrid o 8 GB wbudowanej pamięci i Hybrid+3G 16 GB.

źródło: GoClever

źródło: GoClever

Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 o traktowaniu 1,6 GHz, a całość wspomaga 1 GB pamięci RAM oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali 400 MP4. Pozwala to na przyzwoitą obsługę większości aplikacji i gier.

Tablet GoClever Hybrid wyposażono w 10,1-calowy ekran z matrycą o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Urządzenie pokryto gumowanym zapobiegającym ślizganiu się dłoni i odpornym na zabrudzenia oraz zadrapania tworzywem. Ramkę i klawiaturę wykonano za to ze stopu magnezu.

Do tabletu dołączono stację dokującą z klawiaturą mającą 80 klawiszy, a także touchpad. Zainstalowano w niej także akumulator 8000 mAh, co w połączeniu z baterią tabletu wynoszącą 6500 mAh pozwala na około 15 godzin pracy.

Jeśli chodzi o wyposażenie to GoClever Hybrid ma Bluetooth 4.0, WiFi, wyjście miniHDMI (1.4), wejście minijack, port microUSB 2.0 oraz czytnik kart microSD. Nie zabrakło też wbudowanych głośników, mikrofonu i aparatów 2 Mpx i 3 Mpx. W stacji dokującej zainstalowano za to dodatkowe porty USB 2.0. Klawiaturę wyposażono w przyciski do obsługi systemu i system skrótów pozwalający na szybki dostęp do aplikacji.

źródło: GoClever

źródło: GoClever

Na hybrydowy tablecie bez problemu odczyta się dokumenty, e-booki, obejrzy zdjęcia, filmy, posłucha muzyki, poserfuje po internecie czy wyśle maila. Do tego dostępny jest w przystępniej cenie. Za GoClever Hybrid zapłaci się 1199 złotych, a za pojemniejszą wersję 1349 złotych. Dlatego urządzenie to może z powodzeniem konkurować z notebookami.

źródło: mobilewall

Tablety