Linia Galaxy Note i plany sprzedażowe

Wrz 10, 2013 autor:

Przy okazji jąką jest wprowadzenie na rynki światowe trzeciej odsłony phabletu z linii Note, Koreańczycy postanowili podzielić się ze światem wynikami sprzedaży dotychczasowych modeli wchodzących w skład całej linii. Prezentowane przez Samsunga liczby są w istocie zaskakujące… 38 milionów – tyle smartfonów typu Note pierwszej i drugiej generacji znalazło nabywców. W wyniku prostej kalkulacji, okazuje się, że firma sprzedaje 4,75 milionów sztuk na kwartał i trzeba przyznać, że jest to wynik nie tylko godny podziwu, ale i wyraźnie pokazujący, że Samsung jest obecnie liderem jeżeli chodzi o sprzęt działający pod kontrolą Androida. Warto również zaznaczyć, że Note II potrzebował jedynie dwa miesiące od premiery, aby osiągnąć wynik pięciu milionów sprzedanych urządzeń przy dostępności w 128 krajach. Rok temu Samsung chwalił się wynikiem sprzedaży pierwszego Note’a wynoszący 10 milionów. Nieźle prawda?

Jak prezentują się zatem plany sprzedażowe właśnie zaprezentowanego Galaxy Note’a 3. Niestety CEO Samsunga nie wyraził się zbyt precyzyjnie i nie określił przez jaki okres czasu Koreańczycy mają zamiar sprzedać – uwaga – 10 milionów najnowszych phabletu marki.

Czy im się to uda? Niedawno pisałem o targecie jaki przyjęto w przypadku inteligentego zegarka Galaxy Gear. W jego przypadku cena wynosząca 1000 zł i trzeba przyznać znikomy popyt, może być barierą nie do przeskoczenia… Jak będzie w przypadku tego kieszonkowego telewizora? Czas pokaże…

Smartfony i telefony