Xperia Z1 oficjalnie

Paź 08, 2013 autor:

Sony ma już za sobą oficjalną prezentację swojej najnowszej słuchawki – pomniejszonej wersji topowego modelu Xperia Z1. Wszyscy użytkownicy, którzy pragnęli posiadać w swojej kieszeni najwyższą, topową specyfikację, zamkniętą w kompaktowej obudowie mają powody do radości – wreszcie pojawiło się coś dla nich. Produkt japońskiej firmy został zaprezentowany w rodzimym kraju parę dni temu i według wcześniejszych informacji posiada wszystkie najważniejsze cechy swojego pierwowzoru – układ Qualcomm Snapdragon 800, któremu towarzyszą 2GB RAM’u oraz procesor graficzny Adreno 330. Najważniejszy element Honami również został przeniesony i to żywcem  –  jest to oczywiście aparat z matrycą 20,7MPx i wszystkie jego dodatki w kwestii oprogramowania.

Różnice dotyczą zatem tylko i wyłącznie gabarytów. Ekran został bowiem pomniejszony do rozmiarów 4,3 cala. Niestety w wyniku takiego zabiegu, zmniejszeniu uległa również rozdzielczość prezentowanego obrazu, która teraz wynosi 720p. Ostatnią ofiarą minimalizacji jest bateria, której pojemność wynosi teraz 2300 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2 z nakładką Sony. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji 16GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Sony Xperia Z1 f ma trafić do sprzedaży w grudniu, jednak tylko na terenie Japonii.  Niestety na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy smartfon pojawi się na innych rynkach, ani za jaką ceną będzie go można nabyć. Klasyczną wersję Xperii Z1 można natomiast już teraz kupić pod tym linkiem.

Smartfony i telefony, TOP news