Onyx Boox C65 Storia dla ceniących stylową klasykę

Lis 13, 2013 autor:

Onyx Boox C65 Storia jest czytnikiem, który trafi w gust osób lubiących wydajne, trwałe, ale też w rozsądnej cenie urządzenia. Nowoczesny desing nawiązujący do klasyki interesujący burgundowy kolor to widoczne na pierwszy rzut oka cechy tego modelu. W środku zawarto jednak równie ciekawe parametry.

Zaraz potem widoczny jest 6-calowy ekran E Ink o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Do tego dołączono panel dotykowy i przycisk przewijania. Wszystko to sprawia, że czytanie odbywa siew komfortowych warunkach, obsługa urządzenia nie sprawia problemu, a wzrok nie meczy się szybko. Pamięć wewnętrzną mająca aż 4 GB można powiększyć za pomocą karty microSD do 32 GB. Dzięki temu można zabierać ze sobą cała bibliotekę publikacji. Wybierając wersję podstawową zgromadzi się do 7000 książek. Mocna bateria mająca 1700 mAh pozwala na kilka tygodni ciągłego czytania. Wszystko dizła pod kontrolą systemu Android OS. Oprogramowanie umożliwia obsługę wszystkich popularnych formatów. Publikacje, dokumenty czy pliki audio można otworzyć w ePub, pdf (z reflow), Adobe DRM, txt, rtf, html, mobi (bez DRM), chm, doc, fb2, pbd, DjVu, ZIP, mp3 i wav oraz jpg, gif, tiff, bmp i png.

Nowy model oprócz atrakcyjnej ceny wynoszącej 500 zł jest mniejszy i lżejszy od poprzedniego urządzenia z tej serii. Onyx Boox C65 Storia waży jedynie 170 g i ma 8,7 mm grubości.

Czytniki e-booków