Najpoluarniejsze technologiczne premiery – podsumowanie roku

Sty 08, 2014 autor:

W 2013 elektronika użytkowa wzbogaciła się o kilka przełomowych urządzeń. Które z nich cieszyły się największą popularnością wśród Internautów? Które z nich będą chętnie kupowane także w nowym roku? Jakie preferencje zakupowe dominują wśród kupujących? Odpowiedź na te pytania znajdzie się w raporcie przygotowanym przez analityków porównywarki cen Okazje.info.

Najbardziej wyczekiwanymi urządzeniami wśród telefonów były iPhone 5s oraz iPhone 5c. Użytkownicy porównywarki najchętniej wybierali jednak Samsunga Galaxy S IV Mini. Tuż za nim znalazł się nowy produkt firmy Apple – iPhone 5c z dyskiem 16 GB. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei Sony Xperia M. Zebranie danie sugerują, że użytkownicy kierują się podczas zakupów smartfonów producentem, wyglądem, funkcjonalnością oraz nowinkami technicznymi. Cena zakupu oscylowała zwykle w granicach 500-1300 zł.

Najpopularniejszym tabletem okazał się Asusa Google Nexus 7 II. Drugie miejsce przypadło Samsung Galaxy Tab 3 10.1. Natomiast trzecie miejsce na podium należy do najbardziej wyczekiwanego debiutanta – Apple iPad Air. Tu także czynnikiem decydującym o wyborze była głównie marka oraz stosunek parametrów do ceny.

Największym zainteresowaniem wśród laptopów cieszył się Toshiba Satellite C855-2CP kosztujący 1999 zł. Choć różnice pomiędzy pozostałymi miejscami w rankingu były minimalne to na drugim uplasował się Samsung NP275E5E-K01, a trzecim Sony VAIO SVF1521K1E. Układ rankingu jednoznacznie sugeruje, że dla Internautów liczyły się przy wyborze marka, ekran o przekątnej 15,6’, 500 GB pojemności dysku i cena do 2500 zł.

2013 rok przejdzie do historii jako rok premier konsoli ósmej generacji. Część z nich nie miała jeszcze polskiej premiery lub dostępna była jeszcze niedawno jedynie w formie preorderów. Nie zmienia to faktu, że emocje graczy sięgaja zenitu i chcą je jak najszybciej kupić. Poparcie układa się dla nich następująco:

 

kon

Jak widać ubiegły rok obfitował w przełomowe produkty (cały raport dostępny tutaj). Bez echa nie przejdzie prawdopodobnie i ten rok. W końcu przed nami premiery iPhone’a 6 i konsoli StemBox amerykańskiego koncernu Valve.

Rankingi