Earl dla podróżników

Sty 15, 2014 autor:

Earl to czytnik e-booków/tablet ( w zależności od przeznaczenia) stworzony dla podróżników i lubiących aktywnie spędzać czas. Używając go będzie można nie tylko przeczytać książkę w formacie EPUB, MOBI, PDF, nawet w najodleglejszym miejscu na świecie. Można bowiem wykorzystać go do nadawania i odbierania sygnału radiowego i wskazywania drogi. Poza tym za pomocą czujników pogodowych odczyta się temperaturę, poziom ciśnienia, wilgotności czy natężenie wiatru. W razie wypadku uruchomi się specjalny system automatycznego wzywania pomocy.

źródło: meetearl.com

źródło: meetearl.com

Czytnik posiada 6-calowy ekran E-Ink o rozdzielczości 1024 x 768 ze specjalnym podświetleniem. Z urządzenia można więc korzystać przy bezpośrednim oświetleniu oraz po zapadnięciu zmroku. Do tego jest giętki, nie ma więc obawy o potłuczenie. Urządzeniu nie straszne są opady deszczu. Wodoszczelna obudowa ochroni zapisane pliki. Na tylnej części zainstalowano panel słoneczny. Gdy bateria się rozładuje (po około 20 godzinach użytkowania) naładuje ją po 5 godzinach. Czytnik waży 303 gramów i ma 15 mm grubości co sprawia, że można zabrać go w każdą podróż.

W środku znajdzie się 1 GB RAM, procesor i.MX 6 DualLite 1GHz Cortex A9, a także 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą karyt microSD. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1. W Earl nie zabrakło Bluetooth, NFC i Wi-Fi oraz interfejsu ANT+.

Czytniki e-booków