Porównanie tabletów Apple iPad 4 i Samsung Galaxy Note 10.1

Sty 22, 2014 autor:

Jeśli jesteś zatwardziałym miłośnikiem produktów spod znaku nadgryzionego jabłka – ten tekst nie jest dla Ciebie. Natomiast jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy i w czym lepszy jest tablet Apple od produktu Samsung, zachęcamy do poniższego porównania. Zostało ono przygotowane na podstawie danych z serwisu Okazje info. Zajmujemy się w nim dwoma modelami tabletów, czyli Apple iPad 4 z wyświetlaczem Retina oraz Samsungiem Galaxy Note 10.1.

Przekątna i rozdzielczość ekranu: dla tych, którzy na tablecie chcą wygodnie oglądać filmy nagrane w wysokiej jakości lepszym wyborem będzie iPad 4. Rozdzielczość jego ekranu to 2 048 x 1 536 (w Samsungu: 1 280 x 800). Do wygodnego czytanie e-booków właściwszy będzie jednak Galaxy Note, gdyż ma on większą przekątną ekranu (10,1” do 9,7”).

porownanie

Technologia ekranu: w iPadzie 4 umieszczono matrycę typu LED IPS, zaś w Galaxy Note – WXGA TFT. Pierwszy rodzaj gwarantuje wyższy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów, co docenią tak maniacy filmowi, jak i osoby pracujące z grafiką komputerową.

Moduł GPS: jeśli dużo podróżujesz i chcesz, by tablet pomógł Ci w docieraniu do wybranego miejsca, wybierz produkt marki Samsung. Wbudowano w nim bowiem moduł GPS, który umożliwia nie tylko nawigację do określonego celu, ale i na przykład szybkie geotagowanie zdjęć.

Pamięć RAM: na tym polu także wygrywa Galaxy Note. Producent umieścił w nim bowiem 2 GB RAM-u, zaś w iPadzie znajdziemy tylko 1 GB tego rodzaju pamięci. A im większa ilość RAM-u, tym płynniej oraz szybciej będzie działać dany tablet oraz wszystkie uruchomione na nim programy.

Waga: różnica w wadze iPada i Galaxy Note nie jest bardzo duża (0,58 kg do 0,65 kg na korzyść tego pierwszego), jednak przy jednoczesnym noszeniu przy sobie kilku sprzętów czy dłuższym korzystaniu z urządzenia naprawdę robi ona różnicę. Dlatego wszystkim tym, którzy stawiają na jak najlżejszy tablet, trzeba polecić produkt Samsunga.

Rankingi, Tablety