Porównanie smartfonów HTC Desire C i Nokia Lumia 620

Mar 04, 2014 autor:

Dziś postanowiliśmy porównać dwa niedrogie smartfony – HTC Desire C oraz Nokię Lumię 610. Dlaczego akurat one? Ponieważ przy niedużych kosztach związanych z zakupem oferują one naprawdę sporo ciekawych funkcjonalności. Pytanie tylko: który ze wspomnianych modeli wybrać? Aby pomóc w rozwiązaniu tej kwestii przedstawiamy najważniejsze zalety każdego z nich.

HTC Desire C

Ten model waży niecałe 100 g (dokładnie – 98 g), podczas gdy jego konkurent ma wagę 132 g. Niby niewiele, ale przy dłuższym korzystaniu bez wątpienia da się tę różnicę odczuć. HTC wygrywa także jeśli chodzi o pojemność pamięci RAM wpływającej na płynność działania całego urządzenia. To wartości dla obu modeli znajdują się odpowiednio na poziomach 512 MB i 256 MB. Kolejna kwestia to moduł Bluetooth 4.0, którego niestety brak jest w Lumii (w niej wbudowano wersję wolniejszą – 2.1). Nie ma w niej także czytnika kart pamięci.

porownanie

Nokia Lumia 620

Jeśli chodzi o przekątną ekranu, to nieznacznie, ale jednak większa jest ona w Lumii (3,7” do 3,5” w HTC). W Nokii większa jest też pamięć wbudowana, mieszcząca dwukrotnie więcej danych (8 GB) niż ta obecna w HTC Desire C. Kolejny plus dla fińskiego smartfonu należy się za częstotliwość taktowania procesora znajdującą się na poziomie 800 MHz (600 MHz w HTC) i rozdzielczość ekranu wynoszącą 800 x 480 (w HTC – 480 x 320). Ostatnia kwestia to pojemność akumulatora. Tu również różnica jest niewielka (1 300 mAh do 1 230 mAh), ale jednak, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu, zdecydowanie zauważalna.

Rankingi, Smartfony i telefony