Analitycy są zgodni – Android na szczycie!

Mar 06, 2014 autor:

Firma analityczna Gartner opublikowała niedawno raport dotyczący rynku tabletów w zeszłym roku. Wyniki okazały się mniej niż zaskakujące, choć pewnym zaskoczeniem okazał się wzrost sprzedaży tabletów. Na całym świecie wyniósł on 68% – jest to mniej więcej 195,4 milionów urządzeń. Interesujący jest również podział na systemy operacyjne – znaczący skok odnotował Android, który gości już na 62% wszystkich sprzedawanych urządzeniach.

Tablety z Androidem sprzedały się w ilości 120,9 milionów sztuk, czyli stanowiły ponad 61,9% wszystkich urządzeń. Stanowi to ogromny wzrost względem roku poprzedniego, gdzie w którym to wspomniany system usadowił się w 53,3 mln (45,8%). Warto odnotować, że w tym samym czasie  sprzedaż konkurencyjnych rozwiązań z systemem iOS zanotowała wzorst z 70,4 do 61,4 milionów sztuk, jednak ich rynkowy udział zmalał z 52,8% do 36%.

gartner-tablet-sales-2013-vendor

źródło: Gartner 

Interesujący wydaje się również zmieniający się na rynku trend – który wyraźnie pokazuje przeniesienie popytu z drogich i uniwersalnych urządzeń na tanie, małe, niemarkowe urządzenia, których wzrost sprzedaży wyniósł aż 145% (głównie dzięki rynkom rozwijającym się). Głos w tej sprawie postanowił zabrać Robert Cozza – dyrektor ds. badań: „W roku 2013 powstał nowy fenomen, dzięki szerokiemu wachlarzowi rozmaitych urządzeń z systemem Android oferujących wystarczające parametry za niewygórowaną cenę”.

 

Uncategorized