Czytnik e-bookow Thalia OYO 2GB SIPIX

Mar 28, 2014 autor:

Czytnik ebook Thalia OYO 2GB SIPIX z wi-fi to kolejny produkt niemieckiej marki Thalia należącej do spółki z Medionem. W czytniku OYO II wyświetlacz jest oparty na technologii  SiPix. W porównaniu z ekranami opartymi o technologię e-ink pearl, proponowana technologia ma mniejszy kontrast. Ekrany SiPix wyświetlają obraz na szarym tle, przez co obraz nie jest tak wyraźny jak przy ekranach e-ink pearl. Ekran dotykowy nowego Oyo jest sześciocalowy.

www.focus.de

www.focus.de

Model wyposażono dodatkowo w  wi-fi i wbudowana przeglądarkę internetową. Jeśli chodzi o parametry techniczne czytnika to kwestia ta wygląda następująco: czytnik ma pamięć wewnętrzną o pojemności 2GB, do tego slot karty microSD i wsparcie dla systemu DRM od Adobe. A do tego dochodzi bardzo konkurencyjna cena – poniżej 300 zł. Dla osób, które nie przepadają za ekranami dotykowymi OYO II posiada także duże i wygodne klawisze oraz ładne menu i interfejs użytkownika. Oyo obsługuje takie formaty tekstowe jak TXT, ePUB, PDF, HTML, DOC, pliki graficzne JPEG, PNG, BMP oraz audio MP3.

www.lesen.net

www.lesen.net

Urządzenie działa w oparciu o baterię litowo-polimerową, która na jednym ładowaniu wytrzymuje około jednego tygodnia. Wymiary prezentowanego czytnika to 154 x 124 x 11mm przy wadze 260g. Plusem czytnika jest ładne menu i interfejs użytkownika. W stosunku do swojego poprzednika ten model Thalia OYO jest bardziej zaokrąglony w swoim kształcie. Posiada także  gniazdo słuchawkowe mini-jack 3.5mm oraz gniazdo USB. Fabryczne 2Gb pamięci możemy rozszerzyć za pomocą kart SD. 

Czytniki e-booków