Cube Talk 9x – najwyższa chińska półka

Lip 11, 2014 autor:

Cube Talk 9X to jedyny w swoim rodzaju przykład tabletu z najwyższej półki, opatrzony jednocześnie stereotypową naklejką (made in china). Czy chiśkie produkty faktycznie wypadają tak słabo, w stosunku do zachodniej konkurencji? Nowy Cube pokazuje, że wcale nie, a topowa specyfikacja oferowana jest w obłędnej cenie!

Cube Talk 9X został wyposażony w ekran Retina  o przekątnej 9.7 cala, który prezentuje obraz w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. To wszystko napędza z kolei 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2GHZ, wsparty przez 2GB pamięci RAM. Do tego dochodzi jeszcze bateria o pojemności aż 10000 mAh, która według zapewnień producenta pozwoli na komfortową pracę, trwającą około 9 godzin. To wszysko podkreśla jeszcze cena, która utrzymana jest na poziomie 370 dolarów, co w przeliczeniu na polską złotówkę daje nam 1120 złotych! W tej cenie, użytkownik otrzymuje również slot na kartę SIM oraz obsługę łączności w standardzie 3G.

Czy prezentowane urządzenie trafi kiedykolwiek do Europy? To pytanie pozostaje niestety bez odpowiedzi, jednak już teraz widać, że taka sytuacja niosła by ze sobą wielki rynkowy przełom. Problem z zachodnimi producentami (i cenami) wiąże się z nakładaniem wysokich marż na swoje produkty, co dla mniej popularnych firm jest po prostu zabójcze. Czy chiński rynek zdoła przełamać tę barierę terytorialną?

materiały prasowe

materiały prasowe

Tablety