Snapdragon nadal na prowadzeniu

Sie 20, 2014 autor:

Qualcomm to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych obecnie  producentów układów scalonych, dedykowanych urządzeniom mobilnym. Co roku prezentuje on nowe podzespoły, a producenci smartfonów czy tabletów biją się wręcz o pierwszeństwo w korzystaniu z jego dorobku. Nic więc dziwnego, że to właśnie seria Snapdragon jest obecnie na pierwszym miejscu, a firmy takie jak MediaTek, czy Broadcom zostały zepchnięte na plan dalszy. Jakie są plany amerykanów na najbliższe miesiące?

Obecnie najlepszym stosowanym układem z serii Snapdragon jest model oznaczony numerem 805 i można go spotkać w odmianach Samsunga Galaxy S5 oraz LG G3. Qualcomm ma jednak w rękawie asa, którym są całkowicie nowe układy oparte o 64 bitową architekturę. Do niedawna ich data premiery była niemałą zagadką na szczęście jednak w internecie pojawiły się pewne plany.Wynika z nich jasno, że producenci smartfonów i tabletów jeszcze pod koniec roku będą mogli zaprezentować urządzenia ze Snapdragonem 410, 610 lub 615. Z kolei mocniejsze jednostki w postaci potężnych Snapdragonów 808 i 810 pojawią się dopiero w przyszłym roku, a bardziej realnym terminem jest nawet druga połowa tych dwunastu miesięcy.

materiały prasowe

materiały prasowe

Co oznacza to dla nas? Prawdopodobnie potwierdzenie wszelkich plotek mówiących o Nexusie 6, czyli urządzeniu opartym na Snapdragonie 810. Niestety jego premiera planowana na końcówkę tego roku jest jednak bardzo mało prawdopodobna. Dodatkowo wiemy, że 64-bitowe jednostki muszą poczekać na premierę Androida L, czyli systemu który będzie w stanie obsłużyć nową architekturę.

Nowości