Apple iPad Plus staje się faktem?

Lut 05, 2015 autor:

13-calowy Apple iPad to ostatnio temat coraz większej ilość spekulacji oraz plotek pojawiających się na różnych serwisach branżowych. Powiększony iPad według części źródeł otrzyma nazwę iPad Plus, ale niektóre sugerują, że będzie to iPad Pro. Serwis Weibo twierdzi, że od swoich źródeł uzyskał pewne informacje na temat domniemanej specyfikacji nowego tabletu i to właśnie te źródła sugerują, że firma Apple niebawem zaprezentuje iPada Plus.

Co więcej znana jest już również przybliżona secyfikacja urządzenia –  iPad wyposażony jest w ekran o przekątnej 12,9 cala o rozdzielczości określonej jako „2”. Nie wiadomo jeszcze czy dokładna rozdzielczość to 2048 x 1536 pikseli, jak w iPadzie Air 2, czy może Apple zdecyduje się ją zmienić na 2560 x 1440 pikseli. Tablet otrzyma jednak bardzo podobne gabaryty, a całość ważyć będzie około 700 gramów. Dla przypomnienia iPad Air 2 waży tylko 437 gramów.

źródło: techradar.com

źródło: techradar.com

Póki co zagadką pozostaje to jaki układ SoC Apple w nim chce wykorzystać. Weibo wspomina jedynie o akumulatorze, którego pojemność ma wynosić aż 11 000 mAh. iPady firmy Apple od początku słyną z długich czasów pracy na zasilaniu z akumulatorów i można spodziewać się, że iPad Plus będzie w pełni nawiązywać do tej tradycji.

Tablety