LG Watch Urbane w detalach

Lut 27, 2015 autor:

LG Watch Urbane to zupełnie nowy smartwatch Koreańczyków, który  został zapowiedziany w połowie lutego. Gadżet oferuje mocną specyfikację techniczną i design nawiązujący do klasycznych zegarków, a jego oficjalna prezentacja powinna odbyć się podczas rozpoczynających się 2 marca targów MWC. Producent jednak, już teraz poinformował, że przygotowano nie jedną, a dwie wersje urządzenia, a  drugi wariant Watch Urbane został wyposażony w m.in pojemniejszą baterię i nowe opcje łączności.

Wersja podstawowa otrzyma zatem 1,3-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, procesor Snapdragon 400 taktowany zegarem 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej i baterię 410 mAh. Mocniejsza będzie się natomiast charakteryzować 1 GB pamięci RAM i baterią o pojemności 700 mAh. Producent zdecydował się również na umieszczenie modułu LTE oraz NFC. Co ciekawe, smartwatch ma umożliwić prowadzenie rozmów tak, jak ma to miejsce w przypadku walkie-talkie. Produkt LG będzie również jednym z pierwszych inteligentnych zegarków, które pozwolą na korzystanie z płatności mobilnych. Plotka głosi że na liście możliwości urządzenia pojawi sie również możliwość tłumaczenia mowy w obcym języku, udostępnianie lokalizacji poprzez GPS i wykonywanie połączeń głosowych.

materiały prasowe

materiały prasowe

Firma oficjalnie nie informuje o oprogramowaniu jednak nie od dziś wiadomo, że Android Wear nie wspiera m.in technologii NFC. Póki co nie wiadomo nic na temat  ceny urządzenia, pozostaje zatem czekać…

Gadżety