HTC ma nowego prezesa!

Mar 21, 2015 autor:

Okazuje się bowiem, że po wielu latach dość nieudanego okresu panowania, Cher Wang zastąpi Petera Chou na fotelu dyrektora generalnego firmy HTC. Powodem zmiany ma być nienajlepsza kondycja przedsiębiorstwa, do której przyczyniły się błędne decyzje poprzedniego CEO. Nie od dziś wiadomo, że ceny akcji firmy spadła drastycznie na przełomie ostatnich kilku lat, a udział HTC na rynku smartfonów jest naprawdę bardzo mały.

Nowa CEO jest zwiazana z firmą od 1997 roku i podobno posiada odpowiednią wiedzę. Warto dodać, ze od 2013 roku przejęła ona część obowiązków Chou.  Z drugiej strony analitycy wskazują, że powołanie na stanowisko CEO osoby z zewnątrz mogło być niemożliwe przez brak zainteresowania ze strony potencjalnych kandydatów. Co ciekawe, poprzedni CEO nie odchodzi z firmy – zostanie szefem działu Future Development Lab, który zajmuje się projektowaniem i przygotowywaniem nowych produktów i technologii.

Peter Chou, podobnie jak Cher Wang, jest z HTC od samego początku, a awans na dyrektora generalnego otrzymał w 2004 roku. Podsumowanie jego 11 lat na pewno nie zapisze się pozytywnie w kronikach firmy. Od tamtej pory w firmie nastąpiło wiele zmian, z których nie wszystkie były dla niej najlepsze. Za kadencji Chou z przedsiębiorstwa odeszło co najmniej siedmiu wysoko postawionych i doświadczonych członków kadry kierowniczej, a szefowie marketingu zmieniani byli aż trzykrotnie. Jednym słowem jest co nadrabiać.

TOP news