Nokia Moonraker -słyszeliście kiedyś?

Cze 13, 2015 autor:

Ostatnio dokopaliśmy się do informacji, wedle której Nokia jeszcze przed faktycznym przejęciem jej działu sprzętu mobilnego przez Microsoft pracowała nad własnym projektem smartwatcha o nazwie kodowej Moonraker. Urządzenie to projektowane tak, aby możliwie jak najlepiej nawiązywać do stylistyki systemu mobilnego Windows Phone. Co ciekawe, działające prototypy tych urządzeń rok temu pokazywane były potencjalnym partnerom w trakcie MWC (Mobile World Congress). Pierwotny plan zakładał jednoczesną premierę wraz z smartfonem Lumia 930, jednak wszyscy wiemy jak to się skończyło.  Microsoft zaraz po przejęciu firmy skasował projekt.

W sieci pojawiły się jednak  wizerunki inteligentnego zegarka Nokia Moonraker, które zauważył nie kto inny jak Evan Blass, znany lepiej pod pseudonimem evleaks. Upublicznione obrazy to materiały marketingowe, które Nokia najpewniej chciała wykorzystywać w kampaniach reklamowych. Dzięki nim możemy zobaczyć przynajmniej jak ten produkt miał wyglądać.Microsoft całą swoją uwagę skupił na projekcie o nazwie Band, któremu daleko przecież do smartfona. Mimo że Moonraker opracowany przez Nokię wyposażony był w szereg czujników, które pozwalały np. od razu odczytać wiadomość zaraz po uniesieniu ręki albo wygasić ekran poprzez samo jej opuszczenie, to Microsoft jednak wolał postawić na Banda, który według firmy miał większe możliwości. Nokia przygotowując interfejs użytkownika dla Moonrakera postawiła na przeniesienie interfejsu Metro/Modern, znanego z systemu Windows Phone do małego formatu, który miał wystarczać do odczytywania wiadomości poczty elektronicznych, SMS-ów czy chociażby wykonywania połączeń telefonicznych.

Moonraker miał nawet funkcję zdalnej obsługi spustu migawki w smartfonie. Zapewniono też integrację usług i aplikacji, takich jak np. Facebook czy MixRadio. Nokia przygotowała też kilka wariantów kolorystycznych. Niestety na dzień dzisiejszy, bardzo mało prawdopodobne jest to, że Moonraker kiedykolwiek pojawi się na rynku, choć jego elementy mogą zostać wykorzystane w którymś Bandzie.

Gadżety, TOP news