Fujitsu Arrows – pierwszy smartfon ze skanerem siatkówki

Cze 26, 2015 autor:

W sieci już od dłuższego czasu można spotkać się z zapowiedziami telefonów wykorzystujących skaner tęczówki oka do identyfikacji użytkownika,  jednak dopiero teraz pokazał się sprzęt w pełni korzystający z tego rozwiązania. Jest to nowy smartfon Fujitsu Arrows NX F-04G. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, ze smartfony Fujitsu nie są dystrybuowane na całym świecie i na razie nowy telefon trafi jedynie do japońskich sklepów. Choć premiera w Europie jest jak najbardziej możliwa, to obecnie twórcy nie podają nawet jej przybliżonej daty premiery.

Oczywiście głównym elementem nowego urządzenia jest wspomniany skaner tęczówki oka o nazwie Iris, który wykorzystuje funkcję Iris Passport pozwalającą odblokowywać urządzenie za pomocą zeskanowania oka użytkownika, a także autoryzować nim płatności czy logować się do różnych serwisów. Oprócz tego telefon oferuje całkiem niezłą specyfikację: ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, układ graficzny Adreno 430, 3 GB pamięci operacyjnej, tylny aparat Sony o rozdzielczości 21 MP, moduł Wi-Fi 802.11ac, LTE (do 225 Mbps), NFC, GPS, 32 GB przestrzeni na pliki użytkownika z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD oraz akumulator o pojemności 3120 mAh.

Wisienkę na torcie stanowi 5,2 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560×1440 pikseli oraz system operacyjny Android 5.0 Lollipop. Fujitsu Arrows NX F-04G dostępny jest jedynie w Japonii, gdzie za jego dystrybucje odpowiada operator NTT DoCoMo. Telefon jest do nabycia już  tej chwili i kosztuje około 750 dolarów.

Smartfony i telefony, TOP news