Cyanogen rusza z własną przeglądarką

Lip 04, 2015 autor:

Już jakiś czas temu firma Cyanogen wypowiedziała wojnę Androidowi, zaprezentowała linię produktów o nazwie Oppo, a ostatnie miesiące spędziła na optymalizacji swojego nowego projektu. Gello to mobilna przeglądarka internetowa oparta na silniku Chromium. Jak widać, autorzy CyanogenModa chcą nie tylko pokonać system Google, ale także domyślnie instalowane na nim aplikacje.

Niestety na dzień dzisiejszy nie ujawniono zbyt wielu informacji o nowej przeglądarce. Wiadomo jednak, że w przyszłości ma ona być domyślnym programem dla CyanogenOS, a twórcy zaimplementowali w niej kilka ciekawych funkcji. Jak wynika z udostępnionego filmiku, nie zabraknie tu rozpoznawania gestów, możliwości zapisywania całych stron internetowych, trybu nocnego dostosowującego interfejs do ciemnego otoczenia, wbudowanego modułu lokującego reklamy, funkcji oszczędzania energii, automatycznego uzupełniania formularzy, rozbudowanego menedżera do pobierania plików, a także wielu funkcji mających dbać o prywatność użytkownika. Miłym dodatkiem będzie również indywidualne ustawianie plików cookie dla każdej witryny.

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat przewidywanej daty premiery Gello, ale można przypuszczać, że nie jest ona zbyt odległa. Oczywiście udostępnienie nowej przeglądarki raczej nie wpłynie zbyt znacząco na cały rynek mobilnych aplikacji i nie należy się spodziewać, że Chrome utraci swoją dominującą pozycję. Będzie to jednak ciekawa alternatywa dla bardziej wymagających użytkowników.

Aplikacje