Nowe informacje o modelach firmy Oppo

Lip 15, 2015 autor:

Oppo przez kilka ostatnich miesięcy zapowiadało zastosowanie w nowych smartfonach własnej techniki produkcji szkła, dzięki której możliwe ma być tworzenie urządzeń pozbawionych bocznych ramek. W Chinach firma Oppo już uruchomiła kampanię reklamową dwóch smartfonów – Oppo R7 oraz R7 Plus, jednak tylko wersja plus korzysta ze wspomnianego rozwiązania. Dodatkowo model ten wyposażono w czytnik linii papilarnych, a także w pojemnościowe przyciski dotykowe w dolnej ramce. Na razie producent oficjalnie o specyfikacji technicznej nie mówi, bo to zostawia sobie na prezentację produktu, którą zaplanowano na 20 maja.

Nowy, większy smartfon Oppo może się natomiast pochwalić ekranem dotykowym o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a także ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6795M o częstotliwości 1,9 GHz, a także 3 GB pamięci RAM oraz pamięć flash o pojemności 32 GB, z czego 6 GB zajmuje oprogramowanie bazowe. Ponadto Oppo R7 Plus ma akumulator o pojemności 2320 mAh.

Wpis w GFXBench wskazuje, ponadto, że Oppo R7 Plus ma z tyłu aparat cyfrowy o rozdzielczości 7 megapikseli, aczkolwiek mało kto wierzy w poprawność tej informacji. „Zwykły” Oppo R7 ma bowiem z tyłu aparat 20-megapikselowy, a więc tak drastyczna różnica na niekorzyść wersji Plus jest chyba w ogóle niemożliwa. Bardzo prawdopodobny jest zatem błąd w nazwie, lub dane te dotyczą “gorszej” wersji testowej.

Smartfony i telefony, TOP news