Android M to kwestia najbliższych paru tygodni

Lip 27, 2015 autor:

Android M, najnowszy system operacyjny Google przeznaczony dla urządzeń przenośnych, został oficjalnie zaprezentowany podczas majowej konferencji I/O. Firma ujawniła sporo informacji na temat nowego oprogramowania, jednak do publicznej wiadomości wciąż nie została podana jego nazwa i numeracja pod którą zadebiutuje. Branżowe media sugerują jednak, że OS zostanie oznaczony numerem 5.2, a jego użytkownicy nie doczekają się zbyt dużej ilości zmian w stosunku do wersji Lollipop.

Na numerację 5.2 wskazuje tryb demonstracyjny, który Google umieściło w testowej wersji Androida M. Po jego aktywacji znikają wszystkie ikony na górnym pasku po lewej stronie, bateria pokazuje pełne naładowanie, a zegar ustawia się godzinę 5:20. To właśnie wyświetlany czas każe przypuszczać, że zapowiedziany w maju system zostanie oznaczony wspomnianą wcześniej liczbą. Mountain View już wcześniej bowiem za pomocą zegara podpowiadało użytkownikom na jaką numeracją zdecyduje się w przypadku kolejnej wersji Androida. Wystarczy tylko przypomnieć sobie że np. godzinę 4:40 pokazywał KitKat, a 5:00 Lollipop.

Tajemnicą pozostaje jednak nadal oficjalna nazwa. Wśród najbardziej popularnych typów znajduja się przydomki Muffin oraz Marshmallow. Warto przy tym dodać, że oprogramowanie jest również obecnie w fazie testów, ale istnieją szanse że jego finalna wersja zostanie wprowadzona na rynek już we wrześniu bieżącego roku. Więcej informacji na temat nowego OS i daty jego premiery powinniśmy więc poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Aplikacje