Windows Phone radzi sobie całkiem nieźle

Sie 27, 2015 autor:

Serwis AdDuplex opublikował niedawno najnowsze statystyki dotyczące systemu operacyjnego Windows Phone za sierpień tego roku. W przypadku najpopularniejszych urządzeń nie ma żadnych niespodzianek, natomiast zaskoczeniem może być całkiem dobry wynik Windows 10 Mobile, który przecież nadal dostępny jest tylko w wersji poglądowej.

Wiemy, że najpopularniejszym systemem Microsoftu dla smartfonów jest oczywiście Windows Phone 8.1,  zainstalowany na 78,1 procent konstrukcji. Dalej mamy Windows Phone 8 z 11,8 procent udziału, Windows Phone 7 z 6,8 procent i wreszcie Windows 10 Mobile, który znajduje się na co 30-stym smartfonie. Istotne jest również to, że najnowszy system w wersji preview staje się coraz bardziej popularny i zalicza wzrost o 0,07 pp.

Idąc dalej – najpopularniejszym smartfonem z Windows Phone na świecie nadal jest Lumia 520, drugie miejsce zajmuje Lumia 630, a trzecia jest Lumia 535. Na liście nie znajdziemy wyróżnionej jakiejkolwiek konstrukcji innych firm niż Nokia i Microsoft. Nie jest to oczywiście zaskoczeniem, bo do Lumii należy aż 96,81 procent rynku, a drugie HTC trzyma w garści zaledwie 1,41 procent udziałów. Zbadano ponadto popularność dostępnych obecnie na rynku modeli. Choć Polski zabrakło w tym zestawieniu, w pierwszej piątce pojawiają się urządzenia ze średniej oraz niskiej półki cenowej. Jest to przede wszystkim Lumia 520, Lumia 630 oraz Lumia 635. Jedynie w Niemczech w czołówce pojawia się jeden droższy model, a konkretnie Lumia 930.

źródło: adduplex

źródło: adduplex

Czy taka sytuacja znajduje odbicie w naszym kraju?

Smartfony i telefony