Jak sprawuje się Xperia Z5?

Wrz 23, 2015 autor:

Na konferencji Sony przed otwarciem targów IFA 2015 w Berlinie zaprezentowano nowy, flagowy smartfon marki – Xperię Z5. Jak wygląda i sprawuje się ten telefon?

Przede wszystkim Xperia Z5 nie różni się wiele pod kątem stylistycznym od swoich poprzedników. Posiada wyjątkowy styl, który sprawia, że każdy wie, iż mamy do czynienia z Xperia. To, co wyróżnia ten smartfon to lepsze parametry, nowoczesna technologia oraz zaimplementowany czytnik linii papilarnych, który umieszczono w przycisku „Power”.

Na targach IFA w Berlinie Sony prezentuje dziś nowe smartfony!

Jak sprawuje się Xperia Z5? Jest jeden minus – podczas prezentacji Xperii Z5 Premium reklamowane, że model wyposażony jest w ekran 4K, bazujący na standardzie SID. Część osób testujących telefon stwierdziło jednak, że są rozbieżności pomiędzy jakością obrazu w filmach a obrazem powstałym podczas zwyczajnej obsługi. W związku z tym, Sony wydało oświadczenie, w którym ogłosiło, że rozdzielczość 4K dotyczy wyłącznie zdjęć lub nagrywania filmów, a cała reszta treści wyświetlana jest w rozdzielczości 1080p lub niższej.

Co jest plusem Xperii Z5? Wyświetlacz Quad HD o przekątnej 4,6 cali oraz nowe sensory aparatów fotograficznych. Dzięki temu będzie można cieszyć się lepszymi zdjęciami. Posiada hybrydowy mechanizm automatycznej ostrości o precyzji 0,03 s. szybkości. Korzystając z Xperii warto wiedzieć, że nie jest to telefon, który można zanurzać w morzu czy basenie, ale bez przeszkód można rozmawiać w czasie deszczu. Wszystko dzięki wodoodpornej (pod pewnymi warunkami) i pyłoszczelnej konstrukcji.

Xperia Z5 Compact_1

Xperię Z5 w różnych kolorach już można kupić na polskim rynku. Ceny zaczynają się od 2 599 zł. Telefony Sony Xperia Z5 znajdziesz m.in. na Okazje.info.

Smartfony i telefony