Amazon Kindle Paperwhite II – czytnik, który kupowany jest najczęściej

Paź 01, 2015 autor:

Jeśli szukasz czytnika e-booków, który zapewni Ci komfortowe e-czytanie nawet przy pełnym słońcu, przedstawiamy Ci Kindle Paperwhite II. Model ten był najczęściej kupowanym czytnikiem e-booków we wrześniu 2015 roku, więc zdecydowanie warto na niego spojrzeć.

 Amazon Kindle Paperwhite II to elektroniczny e-book, stworzony z myślą o zadaniach specjalnym. Jego gł&oacute;wną zaletą jest możliwość czytania nawet przy pełnym słońcu, ponieważ ekran czytnika pokryty został antyrefleksyjną powłoką.<

Ekran Kindle Paperwhite II pokryto specjalną powłoką antyrefleksyjną. Jednak równie komfortowo co w słońcu, czyta się na nim w zupełnej ciemności lub przy nocnej lampce. W każdej z tych sytuacji nasze oczy nie będą się męczyć, gdyż urządzenie posiada znacznie ulepszony kontrast.

Przekątna omawianego Kindle’a to 6”. Jego rozdzielczość to z kolei 768 x 1024 px. Warto również wspomnieć o ulepszonym procesorze gwarantującym błyskawiczne działanie sprzętu, możliwości łatwego dodawania notatek w czytanych książkach, 16 stopniach szarości wyświetlanych na ekranie, pamięci wbudowanej 4 GB, module Wi-Fi, wejściu USB oraz baterii, która na jednym ładowaniu wytrzyma do 2 miesięcy.

Formaty, któe jest w stanie odtworzyć Kindle Paperwhite II, to Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC oraz HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP po konwersji. Czytnik kupimy w porównywarce Okazje.info.

 
 
Czytniki e-booków, Rankingi