Inteligentne baterie od Microsoftu – jak będą działać?

Paź 06, 2015 autor:

Jedną z bardzo ważnych kwestii rozważanych przy zakupie laptopa czy tabletu jest to, jak długo będzie on pracował na jednym ładowaniu baterii. Wiele firm chcąc poprawić ten parametr pracuje nad zmianą materiału, z którego wykonane są ogniwa zasilające. Microsoft postanowił iść jednak w inną stronę, rewolucjonizując wręcz metodę zarządzania energią w sprzętach mobilnych.

Pomysł Microsoftu jest połączeniem dwóch elementów. Po pierwsze jest to nowa, poprawiona budowa akumulatorów. Oparta została ona o ogniwa nie jednego, a różnego typu. Wybrane z nich dedykowane byłyby do pracy na obrotach maksymalnych, a pozostałe – do przeglądania stron www i innych niewymagających czynności.microsoft

Kolejna kwestia to inteligentny system, który będzie zarządzał zasobami baterii.  Zastosowane ma być między innymi samoczynne przełączanie na określony poziom zasilania w zależności od tego, jaką czynność wykonujemy. Do tego Microsoft chce dołożyć uczenie się zachowań użytkowników – komputer od razu by wiedział w jakim czasie co mniej więcej robimy i jak ma dopasować do tego zużywaną moc baterii.

W pierwszym rzędzie opisywana technologia ma znaleźć swoje miejsce w laptopach oraz tabletach. Producent jednak nie wyklucza, że z czasem wprowadzi ja także do smartfonów czy elektrycznych aut.

Laptopy, Nowości